TÜRKİYE'DEN AFRİKA HAMLESİ!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Afrika ülkelerinde savunma sanayisi ürünlerinin tanıtılmasını desteklemek amacıyla Kuzey Afrika'da iş birliği ofisi açacak.

 

Türkiye'den Afrika hamlesi!

SSM, savunma sanayisi sektörünün NATO'daki iş fırsatları konusunda farkındalığını artırmak amacıyla "NATO ile Nasıl İş Yapılır?" konulu seminer düzenledi.

 

Müsteşarlığın Konferans Salonu'ndaki seminerde konuşan SSM Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Müjdat Uludağ, savunma sanayinin uluslararası pazarda ihracat faaliyetlerini artırmak ve iş birliği imkanlarını geliştirmek için farklı coğrafyalarda iş yapabilme imkanlarını aradıklarını ve doğru yönlendirme için çalıştıklarını söyledi.

Savunma sanayisinde ihracatı geliştirmenin kolay olmadığını dile getiren Uludağ, "Sadece stratejik seviyede devlet desteği ile değil, aynı zamanda firmalarımızın uluslararası ortam ve organizasyonlarda iş yapma beceri ve tecrübelerinin artırılması ile bu gayret destekleniyor. Bu sebeple bu tür eğitim içerikli seminerleri gerekli görüyoruz." dedi.

 

Uludağ, SSM'nin 5 farklı coğrafyada uluslararası iş birliği ofisleri olduğuna dikkati çekerek, "Bu ofislerimizde hem ihracatımızı destekleme amacıyla pazar araştırmaları yapıyor hem de bu ülkelerde firmalarımızın muhtelif girişimlerini destekliyoruz. Aslında bu 5 ofis, sadece bulundukları ülkelerde değil kültürel yakınlık içindeki komşu ülkelerle geniş bir coğrafyayı destekliyor. Yakın zamanda Kuzey Afrika'da açacağımız yeni bir ofis ile özellikle Fransızca konuşan Afrika ülkelerinde ürünlerimizin daha iyi tanıtılmasına destek vereceğiz." ifadesini kullandı.

 

Brüksel'deki ofisin Avrupa için bölgesel bir ofis olduğuna işaret eden Uludağ, bu ofisin, NATO ortak fonlarıyla gerçekleştirilen projelerin, ihracat ve iş birliği imkanlarının takibini yaptığını belirtti.

 

SSM Brüksel Uluslararası Tanıtım ve İşbirliği Ofisi Temsilcisi Berrak Alkan Yılmaz da NATO'daki tedarik fırsatlarına ilişkin sunum yaptı.

 

NATO'nun tedarik ajansları temsilcileri de ihale süreçleri ve iş fırsatlarına ilişkin bilgi verdi.

  
324 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret139603
AFRİKA DERGİSİ

Takvim
AFRİKA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ
AFRİKA-TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ
AFRİKA'DA TASAVVUFİ HAREKETLERİ İNCELEME ENSTİTÜSÜ
Saat