AFRİKA’DAKİ YETİMLERİN YÜZÜ TİKA İLE GÜLÜYOR

TİKA tarafından Somali ve Cibuti’de gerçekleştirilen sosyal yaşamı geliştirme projeleri kapsamında, iki ülkede yer alan toplam 8 yetimhaneye donanım desteğinde bulunuldu.

 

Afrika’daki yetimlerin yüzü TİKA ile gülüyor.

 

Afrika’daki yetim çocukların sosyal yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde, ülkelerde bulunan yetimhanelerin altyapıları TİKA tarafından iyileştiriliyor. Bu çerçevede Somali ve Cibuti’de gerçekleştirilen sosyal yaşamı geliştirme projeleri kapsamında, iki ülkede yer alan toplamda 8 yetimhanenin sosyal yaşam ve aktivite alanları iyileştirilerek, yetimhanelerin ihtiyaç duyduğu donanımları TİKA tarafından sağlandı.

 

 

 

Afrika’nın 28 ülkesinde ofisleriyle kalkınma projeleri yürüten TİKA, önceliğini insanların yaşam standartlarını yükseltmeye veriyor. Özellikle Afrika’daki yetim çocukların bakım ve eğitimine büyük önem veren TİKA, son olarak Somali ve Cibuti’deki yetimlere el uzattı.  Söz konusu ülkelerde gerçekleştirilen projelerle, Somali’deki 6 yetimhaneye sosyal aktivite ve oyun alanı kazandırıldı.

 

 

 

Cibuti’nin Tajura Bölgesinde ise S.O.S. Yetimhane köylerinin tadilatları gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan donanım ekipmanları yine TİKA tarafından sağlandı.  Güvenlik, sağlık, gıda ve temiz suya ulaşım konularında halen büyük problemlerin yaşandığı Somali’de bir milyona yakın yetim çocuğun bulunduğu tahmin ediliyor.

  
301 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret139747
AFRİKA DERGİSİ

Takvim
AFRİKA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ
AFRİKA-TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ
AFRİKA'DA TASAVVUFİ HAREKETLERİ İNCELEME ENSTİTÜSÜ
Saat