Site Haritası
SOMALİ TARIM OKULU 9'UNCU MEZUNLAINI VERDİ

Somali Tarım Okulu, Somali'de kuraklığa önlem almak ve sahip olunan toprak zenginliğinin farkına varılmasını sağlamak, kendi kendilerine yetebilir duruma gelmelerini ve sürdürülebilir bir tarımsal faaliyetle yaşam kalitelerinin arttırılması kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede TİKA ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde kurulan Somali Tarım Okulu 9. Dönem mezunlarını verdi. 

Somali Tarım Okulu'nda öğrencilere 4 hafta boyunca sine-vizyon eşliğinde teorik eğitim verilmesinin ardından toprak işleme, tohumdan fide elde etme, fide şaşırtma, çapalama, sulama, tohum elde etme, saklama, seracılık, damlama sulama, gübreleme ve fertigasyon gibi konularda tarım okulu arazisinde pratik eğitim düzenleniyor

Yatılı olarak eğitim alan öğrenciler okulun uygulama alanındaki parselde tohumun ekilmesinden, çapalama, sulama, hasat ve tohum alma gibi aşamaları bizzat uygulayarak eğitimini pekiştiriyor. Ayrıca Somali Tarım Okulu'nda Mogadişu çevresindeki 4 Ziraat Fakültesi öğrencisine de belirli zamanlarda eğitim veriliyor.

Somali Tarım Okulundan şu ana kadar 190 öğrenci mezun oldu. Bunun yanı sıra TİKA yetkilileri koordinatörlüğünde Mogadişu'da yeni bir Ziraat Fakültesinin kurulması çalışmalarıda devam ediyor.  

  
1883 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret171931
AFRİKA DERGİSİ

Takvim
AFRİKA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ
AFRİKA-TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ
AFRİKA'DA TASAVVUFİ HAREKETLERİ İNCELEME ENSTİTÜSÜ
Saat