THY'nin 200.uçuş Noktası Kongo Cumhuriyeti'nin Başkenti Kinşasa'ya

Türk Hava Yolları'nın (THY), 200'üncü uçuş noktası Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa oldu.

İlk uçuş dolayısıyla Atatürk Havalimanı'nda THY Teknik A.Ş Yeni Hangar binası önünde düzenlenen törene THY Genel Müdürü Temel Kotil de katıldı. İlk uçuşta yer alan yolcularla sohbet eden Kotil, daha sonra kabin ekibiyle fotoğraf çektirdi. 

DÜNYA BİRİNCİLİĞİNE DOĞRU GİDİYORUZ 

İstanbul-Kinşasa seferiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan THY Genel Müdürü Temel Kotil, "200 noktaya uçuş yapmaktayız. Bu sayıyla dünyada 7'nci sıradayız ama 6'ncı sıraya geçmek üzereyiz. Bu 80 yıllık bir çalışmanın sonucu. Son 6 yılda yurt dışı uçuş noktamızı 3 kat arttırdık. Amacımız uçuş noktası sayısı bakımından dünyada birinciliğe doğru gidiyoruz" dedi. 

İSTANBUL HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR 

Avrupa'ya en çok sefer düzenleyen havayolu şirketi olduklarını belirten THY Genel Müdürü Kotil, "Şimdi de Afrika'da bu gerçekleşiyor. Yolcular arasında Türk yolcu pek yok. Hepsi transit gelen yolcular. Bu açıdan İstanbul bir aktarma noktasıdır. İnşallah 3. havalimanıyla beraber İstanbul hak ettiği yeri gelecektir" diye konuştu. 

HEM HUKUKİ HEM DE TEKNİK OLARAK TEDBİR ALDIK 

THY'nin dünyaca ünlü hacker grup Anonymous 'un Türkiye kolu tarafından hacklenmesinin üzerine sorulan bir soru üzerine Kotil, "Türkiye'deki herhangi bir şirkette olduğu gibi bizim de web sitemiz saldırıya uğruyor. Hem hukuki hem de teknik boyutuyla tedbirimizi alıyoruz. İnşallah olmaz, çok yakışıksız olan bir durum" dedi. 

 

  
2743 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret139748
AFRİKA DERGİSİ

Takvim
AFRİKA STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ
AFRİKA-TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ
AFRİKA'DA TASAVVUFİ HAREKETLERİ İNCELEME ENSTİTÜSÜ
Saat